Методическо обединение „Професионална подготовка“

Заместник-директор „Творческа дейност“:  д-р Поля Паунова-Тошева 

ГРУПИ И ПРЕПОДАВАТЕЛИ

Група „Музикална теория”

  • Радослава Кръстева — отговорник група; хармония; ІІ-ра професионална квалификационна степен
  • д-р Поля Паунова-Тошева — зам.-директор; история на музиката, история на поп и джаз музиката, оперна драматургия
  • Атанас Василев — музикален анализ, история на музиката, музикална литература
  • Евелина Василева — солфеж, елементарна теория на музиката; V-та професионална квалификационна степен
  • Цветанка Семерджиева — солфеж, елементарна теория на музиката
  • Екатерина Георгиева — солфеж, елементарна теория на музиката
  • Петя Иванова — солфеж, елементарна теория на музиката
  • Николета Енева — музикална литература

Група „Пиано и акордеон“

  • Елена Велчева — отговорник група; пиано; ІІ-ра професионална квалификационна степен
  • Светлана Косева — пиано; І-ва професионална квалификационна степен
  • Весела Танева — пиано
  • Елена Тасева — пиано; V-та професионална квалификационна песен
  • Антоанета Генова — пиано
  • Цветелина Борисова — пиано
  • Людмила Назаренко — пиано
  • Здравка Андреева — акордеон; ІІ-ра професионална квалификационна степен

Група „Струнни инструменти“ 

  • Юлия Марковска — отговорник група; виолончело; ІІ-ра професионална квалификационна степен
  • Анелия Сталева  – отговорник група „Цигулка“; цигулка
  • Виолета Стоянова — цигулка; ІV-та професионална квалификационна степен, 
  • Валентина Тенчева — цигулка
  • Евгения Ночева — цигулка
  • Павел Генов — цигулка
  • Боримира Стоянова — цигулка
  • Стойка Станева — отговорник група „Нисък щрайх“; виола; ІІ-ра професионална квалификационна степен
  • Таня Стоименова — виолончело 
  • Анет Артинян — виолончело 
  • Катя Каранова — контрабас 
  • Здравка Колева — отговорник група „Арфа и китара“; арфа; І-ва професионална квалификационна степен
  • д-р Милена Манева-Вълчева — класическа китара
  • Милен Димитров — класическа китара

Група „Духови и ударни инструменти“

  • д-р Ивайло Василев — отговорник група; флейта
  • Антоанета Ковачева — отговорник група „Дървени духови инструменти“; флейта
  • Нина Сталева — флейта
  • Кунка Панчева — обой
  • Илиян Илиев — кларинет
  • Сотир Илиев — фагот
  • Снежана Георгиева — отговорник група „Медни духови инструменти“; валдхорна
  • Лилия Ковачева-Топорчева — тромпет; І-ва  професионална квалификационна степен
  • Пенчо Пенчев — тромпет; ІІ-ра професионална квалификационна степен
  • Костадин Таков — цугтромбон
  • Пенчо Пенчев — отговорник група „Ударни инструменти“
  • Маргарита Демирджиян — ударни инструменти
  • Димитър Пенчев — ударни инструменти

Група „Пеене“

  • проф. д.р Тони Шекерджиева-Новак — отговорник група; класическо пеене
  • Матеуш Тенев — класическо пеене
  • Теодора Чернева — поп и джаз пеене
  • Виделина Мирчева — поп и джаз пеене
  • проф. д-р Светла Станилова-Калудова — народно пеене
  • Деница Василева — народно пеене
  • Гергана Таскова — народно пеене

Група „Балет” 

  • Смиляна Зафирова – отговорник група
  • Галина Гешева 
  • Елена Кучкова

Група „Ансамблово музициране”

  • Детелина Маринкева — отговорник група; камерна музика; І-ва професионална квалификационна степен
  • доц. д-р Пламен Първанов — диригент на училищен симфоничен и училищен струнен оркестър
  • Виолета Стоянова — диригент на детски струнен оркестър
  • Снежана Георгиева — диригент на училищен духов оркестър
  • Николета Енева — диригент на училищен смесен и детски хор
  • д-р Милена Манева-Вълчева — ръководител на училищен китарен ансамбъл
  • Пенчо Пенчев — ръководител на училищен ансамбъл ударни инструменти
  • Георги Гаджев — клавирен съпровод

Група „Задължително пиано”

  • Ани Кеседжян — отговорник група
  • Антония Мирчева 
  • Валентина Пенчева 
  • Диана Славова 
  • Илияна Николова 

Група „Корепетиция” 

  • Ирен Капеловска — отговорник група; ІІ-ра професионална квалификационна степен
  • д-р Злателина Коларова — ІІ-ра професионална квалификационна степен
  • Албена Казанджиева — V-та професионална квалификационна степен
  • Александър Колев 
  • Владимир Стефанов 
  • Мария Заваринова 
  • Йорданка Иванова 
  • Мария Дулева 
  • Марияна Колева-Панова