Daily Archives: 04.07.2022

Награда от Национален фолклорен конкурс „Напеви от Северозапада“, 2022


14-ти Национален фолклорен конкурс „Напеви от Северозапада“, организиран от Общински младежки дом – Монтана, в партньорство със сдружение „Младежки порив за бъдещето” и школа по български народни танци „Стоянови”, 18 – 19 юни 2022 г., Монтана

Първа награда (Раздел Народно пеене, III Б възр. група – от 14 до 16 год., възпитаници на национални училища по изкуствата) — Дияна Гатева, от класа на Севджан Рамадан

Награди от фолклорен конкурс „Широка Лъка пее, свири и танцува“, 2022


Национален фолклорен конкурс „Широка лъка пее, свири и танцува“, организиран от Националното училище за фолклорни изкуства „Широка лъка“, с подкрепата на Министерството на културата и кметство Широка лъка – Община Смолян,  11 – 12 юни 2022 г., Широка лъка 

Направление Народно пеене

Раздел I – Индивидуални изпълнители

Едногодишна стипендия от Министерството на културата (IV възр. група – от 8 клас до навършване на 18 год.) — Евелина Пиларска, от класа на д-р Гергана Таскова

Първа награда, Златен медал и парична награда – 50 лв. (IV възр. група) — Албена Гърбева, от класа на д-р Гергана Таскова

Трета награда, Бронзов медал и парична награда – 30 лв. (IV възр. група) — Мартин Иванов, от класа на д-р Гергана Таскова

Трета награда, Бронзов медал и парична награда – 30 лв. (IV възр. група) — Ленко Иванов, от класа на д-р Гергана Таскова

Златен медал (IV възр. група) — Камелия Балабосова, от класа на проф. д-р Светла Станилова

Златен медал (IV възр. група) — Мария Хубенова, от класа на д-р Гергана Таскова

Златен медал (III възр. група – от 5 до 7 клас) — Теодора Папазова, от класа на проф. д-р Светла Станилова

Златен медал (III възр. група) — Христина Илкова, от класа на д-р Гергана Таскова

Златен медал (II възр. група – от 1 до 4 клас) — Анджелика-Гая Меркова, от класа на проф. д-р Светла Станилова

Златен медал (II възр. група) — Жаклин Чукалова, от класа на д-р Гергана Таскова

Златен медал (II възр. група) — Божидара Даскалска, от класа на Николета Христозова

Сребърен медал (V възр. група – ученици над 18 год.) — Мария Илкова, от класа на д-р Гергана Таскова

Сребърен медал (IV възр. група) — Лина Топал, от класа на проф. д-р Светла Станилова

Сребърен медал (IV възр. група) — Калина Стоянова, от класа на д-р Гергана Таскова

Сребърен медал (IV възр. група) — Дияна Гатева, от класа на Севджан Рамадан

Сребърен медал (IV възр. група) — Ива Иванова, от класа на Николета Христозова

Сребърен медал (III възр. група) — Илияна Скоклекова, от класа на Николета Христозова

Сребърен медал (III възр. група) — Благовеста Георгиева, от класа на Николета Христозова

Сребърен медал (II възр. група) — Кристиан Михайлов, от класа на д-р Гергана Таскова

Сребърен медал (II възр. група) — Дария Даракчиева, от класа на Николета Христозова

Сребърен медал (II възр. група) — Дария Харизанова, от класа на Николета Христозова

Бронзов медал (IV възр. група) — Кристина Белева, от класа на проф. д-р Светла Станилова

Бронзов медал (IV възр. група) — Мария Паскалева, от класа на проф. д-р Светла Станилова

Бронзов медал (IV възр. група) — Вили Станкова, от класа на д-р Гергана Таскова

Бронзов медал (IV възр. група) — Рая Павкова, от класа на Николета Христозова

Бронзов медал (III възр. група) — Екатерина Динкова, от класа на Севджан Рамадан

Бронзов медал (III възр. група) — Никол Запрева, от класа на Севджан Рамадан

Бронзов медал (III възр. група) — Рая Петкова, от класа на Севджан Рамадан

Бронзов медал (III възр. група) — Стоилка Чилова, от класа на Севджан Рамадан

Бронзов медал (II възр. група) — Теодора Прахова, от класа на Николета Христозова

Бронзов медал (II възр. група) — Кристина Койчева, от класа на Николета Христозова

Втора награда (V възр. група) — Николай Парунев, от класа на Севджан Рамадан

Поощрителна награда (IV възр. група) — Дария Пискова, от класа на д-р Гергана Таскова

Поощрителна награда (IV възр. група) — Радостин Ангелов, от класа на Николета Христозова

Раздел III – Народни хорове и камерни вокални групи

Първа награда, Златен медал и парична награда – 80 лв. (III възр. група – от 1 до 7 клас) — Малък народен хор, диригент Явор Тасков

Втора награда, Сребърен медал и парична награда – 80 лв. (IV възр. група – от 8 до 12 клас) — Народен хор, диригент Явор Тасков

Златен медал (IV възр. група) — Вокална група в състав: Мария Хубенова, Албена Гърбева, Веселина Петрова, Мария Илкова и Калина Стоянова, преподавател Явор Тасков

Златен медал (III възр. група) — Вокално трио в състав: Камелия Балабосова, Татяна Коройчева и Теодора Папазова, преподавател проф. д-р Светла Станилова

Сребърен медал (IV възр. група) — Вокално трио в състав: Евелина Пиларска, Камелия Балабосова и Кристина Белева, преподавател Явор Тасков

Раздел VI – „С песните на Надежда Хвойнева“

Трета награда и парична награда – 80 лв. — Дияна Гатева, от класа на Севджан Рамадан

Златен медал — Албена Гърбева, от класа на д-р Гергана Таскова