Category Archives: Балетни

Коледен спектакъл на балетните класове, 2018


На 18 декември 2018 г. в Аулата на НУМТИ „Добрин Петков“ се състоя традиционният Коледен спектакъл на учениците от балетните класове с преподаватели Смиляна Зафирова, Галина Гешева и Елена Кучкова, и корепетитори Марияна Колева и Мария Дулева. Представлението бе открито от дългогодишния балетен педагог в училището Русалия Кирова.

Програмата включваше:

„Вълкът и червената шапчица“ из ІІІ действие на балета „Спящата красавица“ от П. И. Чайковски (хореография М. Петипа), в изпълнение на Христина Узунова и Никола Вълков, с преподавател Елена Кучкова;

„Пицикато“ из балета „Арлекинада“ по музика на Р. Дриго и хореография на М. Петипа, в изпълнение на Дара Пенкова, Елеонора Герджева, Мариета Иванова, Микаела Джоглева, Марчела Петрова, Никол Николова, Теодора Печилкова и Теодора Шопова, с педагог и репетитор Смиляна Зафирова;

Трио из балета „Сюита в бяло“ по музика на Ед. Лало и хореография на С. Лифар, в изпълнение на Галя Андреева, Деница Сапунджиева и Станислава Иванова, с педагог Галина Гешева, постановка Елена Кучкова, репетитори Елена Кучкова и Галина Гешева;

„Сонет“ – хореография Елена Кучкова, в изпълнение на Неделина Белчева и Виктория Илиева, преподавател Галина Гешева, репетитори Галина Гешева и Елена Кучкова;

Pas de Chale из І действие на балета „Раймонда“ от Ал. Глазунова, хореография М. Петипа, в изпълнение на Теодора Шопова, постановка и репетитор Смиляна Зафирова;

My Immortality – хореография Елена Кучкова, в изпълнение на Неделина Белчева, Виктория Илиева, Деница Сапунджиева, Станислава Иванова и Галя Андреева, преподавател Галина Гешева, репетитори Галина Гешева и Елена Кучкова;

„Валс“ из І действие на балета „Спящата красавица“ от П. И. Чайковски – хореография Смиляна Зафирова, в изпълнение на ученици от ІІ, ІІІ и VІІ клас, с преподаватели Елена Кучкова и Смиляна Зафирова.

Водещ на програмата бе ученичката Кристина Рангелова, която представи с интересни анотации произведенията, включени в програмата.

 

Реклами

Пролетен концерт на балетните класове, 2018


На 24 април 2018 година се състоя пролетният концерт на балетните класове на НУМТИ „Добрин Петков“, който традиционно бе посветен на Международния ден на балетното изкуство — 29 април.

В програмата: Вариации из балетите ,,Баядерка“, „Раймонда“, „Лебедово езеро“ и „Зле опазеното момиче“; фрагменти от балетите „Русалката и рибаря“ и „Лешникотрошачката“; Хабанера на Кармен по музика на Ж. Бизе; „Докосване“ – съвременна хореография на Владимир Ангелов по музика на Сен Прю; класически и модерни хореографии по музика на Й. Щраус, Е. Елгар, Л. Делиб и други.

Участваха учениците от балетните класове на Смиляна Зафирова, Галина Гешева, Елена Кучкова и Русалия Кирова — I, II, VI и XI клас, както и абитуриентите от Випуск 2018 — Ангелина Димитрова, Виктория Петрова, Дима Капсарева, Иванка Узунова и Николета Димитрова.

Снимки: Андреана Паунова, архив на балетните класове 

Коледен балетен спектакъл, 2017


За презентацията е нужен JavaScript.

На 19 декември в Аулата на НУМТИ „Добрин Петков“ се състоя традиционният Коледен спектакъл на балетните класове. Тази година концертът бе посветен на 100-годишнината от рождението на Анастас Маринкев (1917 – 2011) – директорът, който през 1975 г. открива в Пловдивското музикално училище специалността „Класически танци“ и първия клас по балет.

Празничното балетно представление бе водено от Русалия Кирова – първият балетен педагог в училището и впоследствие дългогодишен преподавател по специалността „Класически танц“.

В програмата, която включваше музика от Чайковски, Делиб, Й. Щраус, Росини, Елгар и модерни поп хитове, участваха възпитаници от балетните класове на Смиляна Зафирова (І, ІІ и VІ клас), Галина Гешева (ХІ клас), Мария Пачаджян (ХІІ клас) и Русалия Кирова:

Учениците от ХІІ клас Ангелина Димитрова, Николета Димитрова и Виктория Петрова;

Учениците от ХІ клас Виктория Илиева, Неделина Белчева и Галя Андреева;

Учениците от VІ клас Дара Пенкова, Елеонора Герджева, Никол Николова, Кристина Рангелова, Марчела Иванова, Микаела Джоглева, Мариета Иванова, Теодора Печилкова, Теодора Шопова и Емили Зини;

Учениците от ІІ клас Натали Недялкова, Никола Вълков, Михаил Вълков, Елена Пешлеевска, Елиза Симон, Ивайла Гълъбова, Аврора Августинова, Аела-Елена Янакиева, Милена Калоферова, Рада Николова, Христина Узунова;

Учениците от І клас Анабел Василева, Антоанет Манева, Белослава Георгиева, Гергана Дончева, Йоана Павлова, Маноела Филипова,Християна Колева, Яна Колева.