Category Archives: Музикални конкурси и фестивали

Награди от Международен музикален конкурс, Перник 2018


XIII Международен конкурс за млади изпълнители на класически музикални инструменти, организиран от Община Перник, Общински комплекс Дворец на културата – Перник и Обединена школа по изкуствата, 27 – 29 април 2018 година, Перник

Първа награда (Струнни инструменти, Категория Б – Специализирани училища, III възр. група – 10 – 12 год.), Награда на Институт „Сервантес“ за изпълнение на творба от испански или латиноамерикански композитор, Специална награда – Солист на Камерен оркестър „Орфей“ — Ренцо Ставрев, от класа по цигулка на Мони Симеонов

Първа награда (Струнни инструменти, Категория Б – Специализирани училища, II възр. група – 8 – 10 год.) — Борис Стойчев, от класа по цигулка на Боримира Стоянова

Първа награда (Струнни инструменти, Категория Б – Специализирани училища, I възр. група – до 8 год.) — Елеонора Георгиева, от класа по цигулка на Боримира Стоянова 

Advertisements

Награди от Международен конкурс „Музиката и Земята“, 2018


XXVI Международен конкурс за инструменталисти и композитори „Музиката и Земята“, организиран от фондация „Земята и хората“ и Национален музей „Земята и хората“, посветен на 22 април – Международния ден на Земята, 22 – 26 април 2018 година, София 

Първа награда – „Васко Абаджиев“ от проф. д-р Жени Милева — Ренцо Ставрев, от класа по цигулка на Мони Симеонов

Специална награда „Млад талант“ — Георги Чиколов, от класа по пиано на Светлана Косева

Специална награда „Млад талант“ — Радослав Чиколов, от класа по пиано на Светлана Косева

Поощрение за класическа творба — Калоян Василев, от класа по флейта на д-р Ивайло Василев

Награди от Музикален конкурс „Златен ключ“, 2018


Музикален конкурс „Златен ключ“, организиран от Френската организация на музикалната експресия22 април 2018 година, Пловдив

Награда „Златен ключ“ (Цигулка, Шеста категория) – Миро Колдамов, от класа на Евгения Ночева

Награда „Златен ключ“ (Тромпет, Четвърта категория) – Георги Грозев, от класа на Пенчо Пенчев

Награда „Златен ключ“ (Китара) – Юлиан Станчев, от класа на д-р Милена Вълчева

Награда „Златен ключ“ (Цигулка, Четвърта категория) — Ренцо Ставрев, от класа на Мони Симеонов

Награда „Златен ключ“ (Цигулка) – Виктор Василев, от класа на Боримира Стоянова

Награда „Златен ключ“ (Пиано, Категория Начинаещи) — Хрисиана Савова, от класа на Светлана Косева

Награда „Златен ключ“ (Виолончело) – Михаела Екимджиева, от класа на Юлия Марковска

Сребърен медал (Цигулка, Четвърта категория) — Ева-Фей МакГонегал, от класа на Анелия Сталева

Сребърен медал (Пиано, Втора категория) — Наталия Грозева, от класа по пиано на Людмила Назаренко

Сребърен медал (Цигулка, Категория Начинаещи) — Елеонора Георгиева, от класа на Боримира Стоянова

Бронзов медал (Флейта, Пета категория) — Явор Ангелов, от класа на Антоанета Ковачева

Бронзов медал (Цигулка, Втора категория) — Борис Стойчев, от класа на Боримира Стоянова