Tag Archives: ансамбъл ударни инструменти

Концерт на „ПРЕСТО“ – част от програмата на Празници на Стария град 2014


На 25 септември 2014 година на Римския стадион в Пловдив перкусионен ансамбъл „Престо“ и „Престо“ ансамбъл – младша възраст, с ръководител Пенчо Пенчев, изнесоха концерт под надслов „Надежда за утре“. Концертът бе част от програмата на Празници на Стария град 2014. 

Ученици от НУМТИ „Добрин Петков“ свириха на откриването на „Пловдив чете“, 2014


Учениците от ансамбъл ударни инструменти „Престо“ свириха на откриването на ежегодния фестивал на книгата „Пловдив чете“, което се състоя на Централния градски площад на 17 юни 2014г. 

На вечерното тържество по случай събитието в Новотел Пловдив участваха зрелостниците Лъчезар Урушев — синтезатор и Лютфи Исмаил — цигулка.

На 22 юни ученикът Стефан Хубенов — цигулка участва с музикално изпълнение в представянето на поетичната книга на Веска Гювийска в къща-музей „Златю Бояджиев“ в Старинен Пловдив.

Награди от Международен конкурс за млади изпълнители на класически музикални инструменти, Перник, 2014


Международен конкурс за млади изпълнители на класически музикални инструменти, Перник, 25 – 27 април 2014 година

Златен медал (Втора възрастова група) — Ансамбъл „Малко престо“, ударни инструменти, ръководител Пенчо Пенчев

Златен медал и награда „Концерт с Духов оркестър при ОК Дворец на културата“ (Трета възрастова група) — Александра Тотева, ударни инструменти, от класа на Пенчо Пенчев

Златен медал (Втора възрастова група) — Георги Чиколов, пиано, от класа на Светлана Косева

Сребърен медал (Трета възрастова група) — Ансамбъл „Престо“, ударни инструменти, ръководител Пенчо Пенчев

Сребърен медал (Трета възрастова група) — Борис Петков, пиано, от класа на Светлана Косева

Сребърен медал (Четвърта възрастова група) — Весела Иванова, тромпет, от класа на Лилия Ковачева

Сребърен медал (Втора възрастова група) — Мария Иванова, ударни инструменти, от класа на Пенчо Пенчев

Сребърен медал (Втора възрастова група) — Иван Петков, ударни инструменти, от класа на Росица Начкова

Сребърен медал (Трета възрастова група) — Михаил Минчев, тромпет, от класа на Лилия Ковачева

Бронзов медал (Четвърта възрастова група) — Джорджия Николова, флейта, от класа на Антоанета Ковачева

Бронзов медал (Втора възрастова група) — Жеко Жеков, флейта, от класа на Антоанета Ковачева

Бронзов медал (Втора възрастова група) — Мадлен Павлова, флейта, от класа на Антоанета Ковачева

Поощрение (Първа възрастова група) — Живко Иванов, ударни инструменти, от класа на Пенчо Пенчев