Tag Archives: музикален конкурс

Награди от Музикален конкурс „Златен ключ“, 2018


Музикален конкурс „Златен ключ“, организиран от Френската организация на музикалната експресия22 април 2018 година, Пловдив

Награда „Златен ключ“ (Цигулка, Шеста категория) – Миро Колдамов, от класа на Евгения Ночева

Награда „Златен ключ“ (Тромпет, Пета категория) – Георги Грозев, от класа на Пенчо Пенчев

Награда „Златен ключ“ (Китара) – Юлиан Станчев, от класа на д-р Милена Вълчева

Награда „Златен ключ“ (Цигулка, Четвърта категория) — Ренцо Ставрев, от класа на Мони Симеонов

Награда „Златен ключ“ (Цигулка) – Виктор Василев, от класа на Боримира Стоянова

Награда „Златен ключ“ (Пиано, Категория Начинаещи) — Хрисиана Савова, от класа на Светлана Косева

Награда „Златен ключ“ (Виолончело) – Михаела Екимджиева, от класа на Юлия Марковска

Сребърен медал (Тромпет, Пета категория) — Маргарита Бозукова, от класа на Пенчо Пенчев 

Сребърен медал (Цигулка, Четвърта категория) — Ева-Фей МакГонегал, от класа на Анелия Сталева

Сребърен медал (Цигулка, Трета категория) — Нели Инграм, от класа по цигулка на Анелия Сталева

Сребърен медал (Пиано, Втора категория) — Наталия Грозева, от класа по пиано на Людмила Назаренко

Сребърен медал (Цигулка, Първа категория) — Белослава Петрова, от класа по цигулка на Валентина Тенчева

Сребърен медал (Цигулка, Категория Начинаещи) — Елеонора Георгиева, от класа на Боримира Стоянова

Бронзов медал (Флейта, Пета категория) — Явор Ангелов, от класа на Антоанета Ковачева

Бронзов медал (Цигулка, Втора категория) — Борис Стойчев, от класа на Боримира Стоянова

 

 

 

 

Реклами

Награди от Музикален конкурс „Златен ключ“, 2017


Музикален конкурс „Златен ключ“ (пиано, цигулка, виола, виолончело, китара, флейта) , организиран от Френската организация на музикалната експресия, 23 април 2017 година, Пловдив

Награда „Златен ключ“ (Шеста категория) — Гергана Петрова, от класа по флейта на Антоанета Ковачева

Награда „Златен ключ“ (Пета категория) — Недялко Дочев, от класа по класическа китара на д-р Милена Вълчева

Награда „Златен ключ“ (Четвърта категория) — Борис Биков, от класа по пиано на Светлана Косева

Награда „Златен ключ“ (Първа категория) — Дейми Велчева, от класа по пиано на Весела Танева

Сребърен медал (Втора категория) — Наталия Грозева, от класа по пиано на Людмила Назаренко

Сребърен медал (Категория Начинаещи) — Михаела Екимджиева, от класа по виолончело на Юлия Марковска

Бронзов медал (Четвърта категория) — Ева-Фей Макгонегал, от класа по цигулка на Анелия Сталева 

Бронзов медал (Четвърта категория) — Юлиан Станчев, от класа по класическа китара на д-р Милена Вълчева

Бронзов медал (Втора категория) — Десана Павлова, от класа по цигулка на Боримира Стоянова

Бронзов медал (Втора категория) — Eва Нижеборец, от класа по виолончело на Юлия Марковска

Бронзов медал (Категория Начинаещи) — Елеонора Георгиева, от класа по цигулка на Боримира Стоянова

Награда за много добро представяне (Четвърта категория) — Тодор Георгиев, от класа по цигулка на Анелия Сталева

Награда за много добро представяне (Първа категория) — Белослава Петрова, от класа по цигулка на Валентина Тенчева

Успешен и престижен ІХ-ти Конкурс за млади изпълнители на оркестрови инструменти „Добрин Петков“, 2016


От 8 до 11 ноември 2016 г. в НУМТИ „Добрин Петков“ се проведе Деветото издание на Конкурса за млади изпълнители на оркестрови инструменти „Добрин Петков“ – категория „Струнни инструменти“, по специалностите „Цигулка и Виола“ и „Виолончело, Контрабас и Арфа“. 

Dobrin Petkov Competition for Young Performers of Orchestral Instruments - Plovdiv, 2016

ІХ Конкурс за млади изпълнители на оркестрови инструменти „Добрин Петков“ (категория Струнни инструменти) – Пловдив, 2016

ЖУРИ

Председател: ЕЛМИРА ДЪРВАРОВА – цигулка (САЩ)

ПРОФ. ЕВГЕНИЙ ШЕВКЕНОВ – цигулка (Австрия)

ЕМИЛ ЛАВРЕНОВ – виола (Белгия)

ПРОФ. АНАТОЛИ КРЪСТЕВ – виолончело (България)

ПРОФ. Д-Р ПЕТЯ БЪГОВСКА-ГЪЛЪБОВА – контрабас (България)

ЗДРАВКА КОЛЕВА – арфа (България)

РУМЕН ДЖУРОВ – Министерство на културата на Република България

Dobrin Petkov Competition for Young Performers of Orchestral Instruments - Plovdiv, 2016

Dobrin Petkov Competition for Young Performers of Orchestral Instruments - Plovdiv, 2016

УЧАСТНИЦИ: 50 млади инструменталисти от България, Китай, Австрия, Турция и Молдова

СПОНСОРИ: Министерство на културата, Община Пловдив, Училищно настоятелство „Добрин Петков“, Елмира Дърварова, адв. Михаил Екимджиев, Димитър Дзанев.

ОРГАНИЗАТОР: НУМТИ „Добрин Петков“ – Пловдив

ОРГАНИЗАЦИОНЕН КОМИТЕТ: Нели Попова-Коева (председател), д-р Поля Паунова-Тошева (художествен директор), Елмира Дърварова, Андреана Паунова, Анелия Сталева, Стойка Станева, Юлия Марковска, Катя Каранова, Здравка Колева, Христина Доброжалийска, Жана Иванова, Райна Влаева, Ангел Чакъров, Катерина Обретенова, Мария Иванова. Конферансиета на конкурсните прослушвания: Любов Атанасова, Елиа Георгиева, Дарина Славова (ученици от НУМТИ „Добрин Петков“)

ОТКРИВАНЕ НА КОНКУРСА. Приветствия от Румен Джуров –държавен експерт към Дирекция „Сценични изкуства и художествено образование“ в Министерството на културата, от Елмира Дърварова – председател на журито на конкурса и от Нели Попова-Коева – директор на НУМТИ „Добрин Петков“ и председател на Организационния комитет на конкурса.

Dobrin Petkov Competition for Young Performers of Orchestral Instruments - Plovdiv, 2016

Dobrin Petkov Competition for Young Performers of Orchestral Instruments - Plovdiv, 2016 - Elmira Darvarova, President of the Jury

Dobrin Petkov Competition for Young Performers of Orchestral Instruments - Plovdiv, 2016

ТЪРЖЕСТВЕНА ЦЕРЕМОНИЯ ПО ВРЪЧВАНЕТО НА НАГРАДИТЕ И ГАЛА КОНЦЕРТ НА ЛАУРЕАТИТЕ

НАГРАДИ

Elmira Darvarova - President of the Jury of the Dobrin Petkov Competition for Young Performers of Orchestral Instruments - Plovdiv, 2016

Елмира Дърварова – председател на журито

GRAND PRIX – бронзова статуетка на скулптора Цвятко Сиромашки и специална награда за концерт-рецитал с аудиозапис в Първо студио на БНР – Пловдив: Александру Аксенти – цигулка, с преподавател Светлана Балайеску (Национален музикален лицей „Чиприян Порумбеску“ – Кишинев, Молдова) 

Dobrin Petkov Competition for Young Performers of Orchestral Instruments - Plovdiv, 2016

ПЪРВА „А“ ВЪЗРАСТОВА ГРУПА

  • Специалност „Цигулка”: І награда и Награда за най-млад участник – Марияна Стоева от класа на Евгения Ночева (НУМТИ „Добрин Петков“ – Пловдив); І награда и Награда за най-млад чуждестранен участник – Михай Мангър от класа на Виорика Андриуца (Национален музикален лицей „Чиприян Порумбеску“ – Кишинев, Молдова); ІІ награда – Диана Чаушева от класа на Благородна Танева (НМУ „Любомир Пипков“ – София); ІІІ награда – Анисия Цакова от класа на Милена Вълева (НМУ „Любомир Пипков“ – София)

ПЪРВА „Б“ ВЪЗРАСТОВА ГРУПА

  • Специалност „Цигулка”: І награда – Ренцо Ставрев (самостоятелна форма на обучение, НУМТИ „Добрин Петков“ – Пловдив); І награда – Виктор Костов от класа на Павел Генов (НУМТИ „Добрин Петков“ – Пловдив); ІІ награда – Екатерина Стоева от класа на Евгения Ночева (НУМТИ „Добрин Петков“ – Пловдив); ІІ награда – Елизабет Гекова от класа на Благородна Танева (НМУ „Любомир Пипков“ – София); ІІІ награда – Антон Георгиев от класа на Радмила Петрова (НМУ „Любомир Пипков“ – София); ІІІ награда – Атанас Георгиев от класа на Радмила Петрова (НМУ „Любомир Пипков“ – София)
  • Специалност „Виолончело”: І награда – Ренцо Ставрев (самостоятелна форма на обучение, НУМТИ „Добрин Петков“ – Пловдив)

ВТОРА ВЪЗРАСТОВА ГРУПА

  • Специалност „Цигулка и Виола”: І награда – Христина Коджабашева, цигулка, от класа на Милена Вълева (НМУ „Любомир Пипков“ – София); ІІ награда – Крум Иванов, виола, от класа на Росица Пенева (НУМСИ „Проф. Панчо Владигеров“ – Бургас); ІІІ награда – Сирма Баръмова, виола, от класа на Надя Петрова (НМУ „Любомир Пипков“ – София)
  • Специалност „Виолончело и Арфа”: І награда и Награда на СБМТД за ярък артистичен талант – Наума Найман, виолончело, от класа на Даниела Черпокова (НМУ „Любомир Пипков“ – София); ІІ награда – Виктория Маркова, арфа, от класа на Кохар Андонян (НМУ „Любомир Пипков“ – София); ІІ награда – Анна-Мария Ризова, арфа, от класа на Кохар Андонян (НМУ „Любомир Пипков“ – София); ІІІ награда – Анастасия Роуланд, арфа, от класа на Здравка Колева (НУМТИ „Добрин Петков“ – Пловдив)

ТРЕТА ВЪЗРАСТОВА ГРУПА

  • Специалност „Цигулка и Виола”: І награда и Стипендия от Министерството на културата – Славчо Паскалев, виола, от класа на Стойка Станева (НУМТИ „Добрин Петков“ – Пловдив); ІІ награда и Стипендия от Министерството на културата – Стефан Хубенов, цигулка, от класа на Евгения Ночева (НУМТИ „Добрин Петков“ – Пловдив)
  • Специалност „Виолончело, Контрабас, Арфа”: І награда – Алп Куртоглу, контрабас, от класа на проф. д-р Петя Бъговска (НМА „Проф. Панчо Владигеров“ – София); ІІ награда и Стипендия от Министерството на културата – Мейв Ашлинг МакГонегал, арфа, от класа на Здравка Колева (НУМТИ „Добрин Петков“ – Пловдив);  ІІ награда и Стипендия от Министерството на културата – Калина Андреева, контрабас, от класа на Свобода Боздуганова (НМУ „Любомир Пипков“ – София); ІІ награда, Награда на публиката и Стипендия от Министерството на културата – Радослав Ненчев, виолончело, от класа на Юлия Марковска (НУМТИ „Добрин Петков“ – Пловдив);  ІІІ награда – Йордан Вичев, виолончело, от класа на проф. Магдалена Чикчева (АМТИИ – Пловдив); Награда „Себастиан Ерар“ за изпълнител на арфа (учредена от Цветелина Борисова) – Габриел Господинов от класа на Здравка Колева (НУМТИ „Добрин Петков“ – Пловдив)

ЧЕТВЪРТА ВЪЗРАСТОВА ГРУПА

  • Специалност „Цигулка и Виола”: І награда – Шуо Тан, цигулка, от класа на проф. Евгений Шевкенов (Консерватория „Рихард Вагнер“ – Виена, Австрия) и проф. Райнер Кюхл (Университет за музика – Виена, Австрия)
  • Специалност „Виолончело, Контрабас, Арфа”: І награда и Награда на СБК за най-добро изпълнение на произведение от български композитор – Добромир Кисьов, контрабас, от класа на проф. д-р Петя Бъговска (НМА „Проф. Панчо Владигеров“ – София); ІІ награда – Белиз Джанбулат, контрабас, от класа на Емануил Петров (Държавна консерватория към Университета „Чукурова“ – Адана, Турция)

ПОЧЕТНИ ДИПЛОМИ за високи творчески постижения:

Педагози:

  • проф. д-р Петя Бъговска (НМА „Проф. Панчо Владигеров“ – София)
  • проф. Евгений Шевкенов Консерватория „Рихард Вагнер“ – Виена, Австрия)
  • Светлана Балайеску и Виорика Андриуца (Национален музикален лицей „Чиприян Порумбеску“ – Кишинев, Молдова)
  • Даниела Черпокова и Милена Вълева (НМУ „Любомир Пипков“ – София)
  • Евгения Ночева, Стойка Станева, Юлия Марковска и Павел Генов (НУМТИ „Добрин Петков“ – Пловдив)

Акомпанятори:

  • Аурелия Симион (Национален музикален лицей „Чиприян Порумбеску“ – Кишинев, Молдова)
  • Богдан Станев и Дора Христова (НМА „Проф. Панчо Владигеров“ – София)
  • Цветелина Тунтева (Държавна консерватория към Университета „Чукурова“ – Адана, Турция)
  • Мариела Димова и Венцислава Тодорова (НМУ „Любомир Пипков“ – София)
  • Александър Колев, д-р Злателина Коларова, Мария Заваринова, Ирен Капеловска (НУМТИ „Добрин Петков“ – Пловдив)

БЛАГОДАРСТВЕНИ ГРАМОТИ от Организационния комитет на конкурса

  • Любов Атанасова – конферанс на конкурсните прослушвания (НУМТИ „Добрин Петков“ – Пловдив)
  • Елиа Георгиева – конферанс на конкурсните прослушвания (НУМТИ „Добрин Петков“ – Пловдив)
  • Дарина Славова – конферанс на конкурсните прослушвания (НУМТИ „Добрин Петков“ – Пловдив)

ГАЛА КОНЦЕРТ НА ЛАУРЕАТИТЕ И НОСИТЕЛИ НА ПЪРВИ НАГРАДИ

За презентацията е нужен JavaScript.

Снимки: Андреана Паунова, Петя Бъговска, Цветелина Борисова